zoomable
MillaMillaMilla
Vobleris LilBug GBG (Salmo)

Salmo Lil Bug – 2014 metu naujove. Tai specifinis Salmo asortimento masalas, tinkantis ultralait žvejybai, kurios populiarumas didėja kiekvienais metais. Ir jeigu Jums patinka paviršutine žvejybą, šis masalas skirtas Jums.

Kaina: 5.20 Eur

Svoris: 2,8 arba 4,3 gr
Ilgis: 2 arba 3 cm
Tipas: paviršutinis krenkbeitas

Lil Bug –paviršutinis krenkbeitas. Kaip ir kiti masalai šio tipo, jis turi ryškiai išreikšta darbą, kuria galima gerai pajust koto galiuku. Jo lopetėle yra perpendikaliai jo ašiai, kas ne duoda vobleriui pasinert per gyliai, bet tame ir yra jo užduotisdirbti ant paviršiaus. Žvejo užduotis – ne duot Lil Bug užnerti. Pagrindinis jo žaidimo elementas, kuris labiausiai pritraukia žuvį, tai panašia į V raide banga, kuria Lil Bug varo priešais save traukimo metu.

Lil Bug galima įsigyt dviejų dydžiu – 2 ir 3cm, ir penkiose skirtinguose spalvose imituojančias skirtingus vabzdžius.

 

 

 

Kaip žinoma, svarbu vaidmeny paviršutinioje žvejyboje atlieka žvejo elgesys. Žvejys turi pasistengt naudot masalą kuo įmanoma toliau nuo vietos kur jis randasi. Dažniausiai būtent šis faktorius nulemia žvejybos sėkmingumą. Svarbu, kad žuvis pamatytu masalą anksčiau negu žvejį. Lil Bug savo rutulio formos dėka, skrenda ypatingai toli. Be to šio masalo didelis modelis turi tolimo mėtymo sistemą SICS (Salmo Infinity Cast System), kuri žymiai padidina mėtymo toli. Ši sistemą remiasi “wire shaft” idėja, apkrovimo principu judančiu kapsulėje, kuri randasi masalo korpuso centrinėje dalyje. Bandymai parode, kad naudojant šia sistema, išmėtymo tolis  padidėja 25%.

 

Būna 5 skirtingu spalvų:

 

 

 

Ypatingos savybes:

 

Būna  2,5 ir 3 cm

Plaukiantis (F)

5 spalvos

holografiniai akys 3D

sukurti naudojant smūgiams atsparu plastika

turi tolimo mėtymo sistema Salmo Infinity Cast System (3cm modelis)

kiekvienas modelis buvo išbandytas

aukštos kokybes trišakiai, sukurti Japonijoje

aukštos kokybes amerikietiški žiedai

 

 

Specifikacijos:

 

Modelis BG2 - ilgis 2cm; svoris 2,8g; vienas trisakis №8; rekomenduojamas valas 0,16/0,08mm.

Modelis BG2 - ilgis 3cm; svoris 4,3g; vienas trisakis №10; rekomenduojamas valas 0,18/0,10mm.

Abu modeliai plaukiantis.

 

 

 

 

 

Kaip žvejoti su Lil Bug.

 

Kad rezultatyviai žvejot su šio masalu, reikia išmokti trys pagrindines technikas.

Pirma iš jų remiasi viso upes pločio gaudymais, ir geriausia judėti po upe žemyn, ir daryt pravedimus perpendikaliai srovei. Užmetimus bandom daryt kaip įmanoma arčiau presingo kranto. Sapalai labai mėgsta patruliuoti pakrantes tarp išsikišusios žoles ir krūmu šakų. Palaipsniui užmetam masalą vis toliau nuo kranto ir tolygiai pravedam ji aplink potencialios žūvu stojimo vietos, atmesdami mažus “ūsus”. Stengiamės laikyti Lil Bug ant paviršiaus, taip, kad atsirastu nedidele banga panašia i V raide (tai ir vadinam ūsais).  Kartais reikia prilaikyt masalą įdomioj vietoj ant poros sekundžių. Tokia provokacija gali būt efektinga. Vobleris turi nuolat judėti, kuriant ant vandens paviršiaus charakteringas žymes. Valą reikia pradėt vijoti kai masalo darbas pradeda užgest.

Kita technika siūlo natūralu masalo plukdymą ant upes sroves, kurios metu žvejas turi tik lengvai atlaidynet valą, kad masalas be jokiu nereikalingu judesiu atsirastu prie žūvu stovėjimo vietos. Šis metodas labai panašus į žvejybą ant sausos museles. Užmetimas vyksta truputėli aukščiau arba tiesiai į tikimos žuvies stovėjimo vieta. Tokiu būdu Lil Bug imituoja atsidūrusi vandeny vabzdy. Kibimas tokioj situacijoj gali sekti iš karto, todėl rites lankeli reikia uždaryt priės masalo kritimą į vandeni.

Trečia technika tai užmetimas masalo priešais srove. Tokiu atveju, valą vejot reikia pradėt įskart kai tik masalas liečia vandens pavirsiu. Reikia suprast, kad ne kiekvienoj vietoj ši technika gali buti rezultatyvi. Nors mes ir prieinam prie žuvies uodegos, bet tuo pat metu, negalim garantuot, kad į žūvu stovėjimo vieta pirmas pateks valo dalis, o ne masalas. Ši technika yra daugiau efektyvi vietose su netolygia srove – ten, kur vandens paviršius padengtas vandens vingiais ir smulkiu bangu ruzgoms.

 

 

Naudojant bet kuria iš trijų aprašytu techniku, labai svarbu kontroliuoti valą, kuris, kad ne gąsdint žuvies, turi lesti vandens pavirsiu kuo mažiau. Tuo galima pasekt, pakėlus kotą ko aukščiau, maksimaliai palengvinant masalą ir vijojant valą ant tiek Letai, ant kiek tai leidžia upes srove. Reikia nepamiršt ir dar apie viena dalyką, kuris leidžia palengvinti vobleri: po užmetimo, atsargiais koto galiuko trūkčiojimais stengiamės nukratyti nuo valo vandens lašus, kurie slenka prie masalo. Jeigu užmetimas įsėjo tolimas, tai šia procedūra reikia pakartot pora kartu.

Pažiūrėkit video pasakojanti kaip geriausia naudoti si masalą (rusu kalba).

 

 

Arba anglu kalba.